Bine ai venit in Comunitatea Ignore
Bine ai venit ! Inregistreaza-te si viziteaza-ne cat mai des ! Nu uita sa ne votezi !

AcasaCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Preluarea serverului

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
HiME
Owner
Owner

Data de inscriere : 15/01/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Lun Dec 27, 2010 12:43 pm

mda...ma abtin de la comentarii si voi spune doar detalii tehnice Smile

pe forum si server voi ramane Owner principal. de ce? foarte simplu ambele sunt pe numele meu pe adresa mea de mail si cu detaliile mele personale. nu sunt deloc confortabil sa dau accesul nimanui acestor date. serverul deasemenea este cumparat pe numele meu si nimeni nu poate face nici o schimbare. daca sunteti de accord bine...daca nu, iarasi bine.

pe forum si server daca va dau acces full, tot nu o sa puteti sa faceti nimic pentru ca eu am adminul cel mai mare no matter what pentru ca eu am comandat, deci nu e vorba ca-s incapatanat ci doar software vorbind e imposibil Smile

va dau accesele cele mai mari pe forum si server, dar pentru server tot trebuie sa-mi livrati banii in acelasi cont(al meu) ca sa pot platii imediat, voi ma anuntati cand ati strans toti banii si i-ati depus si eu platesc in cel mai scurt timp! banii nu-i fur...stiti bine ca nu fac porcarii deastea ca doar au mai fost cazuri si chiar pentru plata serverului i-am folosit.

avand in vedere toate astea si cat m-am chinuit pentru server pe la inceput ca recunosc ca am lasat-o moale rau de ceva luni bune, nu accept user mai mic de owner. asa cum au stat monkey si cu deagle de pamplezir si intrau din an in paste si nu s-au sinchisit nici macar 1data sa ajute la server asa pot sta si eu. daca nu va convine, cumparati alt server si alt forum Smile

pentru alte detalii ma contactati personal Smile

va salut
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ignore.hitforum.ro
Gun-Deagle
Owner
Owner

Data de inscriere : 17/01/2010

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Lun Dec 27, 2010 12:47 pm

Hopaaaaa, dar de ce ne ataci? Smile) Am tinut serverul cu monkey 1 an si ceva...asa ca ce ai facut tu este....nimic Smile

Nu mai ataca aiurea Wink

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Most people shout "FUCK!!!" just  before they lose control of a car... but I say: "Hold my beer and watch this!"
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Gun-Deagle
Owner
Owner

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Lun Dec 27, 2010 12:53 pm

Si uiti ca am luat serverul de la 0 si impreuna cu theo am facut ceva frumos din el...

Si tu l-ai facut plm...de fun!

Most people shout "FUCK!!!" just  before they lose control of a car... but I say: "Hold my beer and watch this!"
Sus In jos
TonY
God
God

Data de inscriere : 09/03/2010
Varsta : 33
Localizare : Constanta

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Lun Dec 27, 2010 12:55 pm

Dea ... Itzi multumim HiME esti baiat ! Luai si tu Owner .. dar nu ai cum principal .. si noi sa platim ! Aici nu ti se pare ca nu pica Bine ? noi platim .. si tu comanzi ? Smile) Sarbatori Fericite itzi urez ! Sa te ajute dumnezeu !

Sus In jos
bote

Data de inscriere : 20/05/2010
Varsta : 34
Localizare : timisoara

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Lun Dec 27, 2010 8:18 pm

Hime esti de toata jena cu ce te deranjeaza pe tine ca vreau astia sa preieie srv!!!!Ca tu si asa nu te ocupai de el nu e frumos din partea ta!!!!
Sus In jos
gaZa
Owner
Owner

Data de inscriere : 04/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Dr. Tr. Severin

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Lun Dec 27, 2010 8:26 pm

Tony are dreptate, si tu daca esti baiat bun o sa sa`ti apara numele ca principalul fondator al comunitatii. Poti sa semnezi doar un simplu act si sa treci numele lui tony ca Owner principal al servrului si forumului ! Nimeni nu poate sa trimita bani tie doar de dragu " ca il platesti tu " ca nu e nimeni chiar atat de prost sa faca lucru asta ca nu inspiri incredere ca o sa platesti serverul !! Atat timp cat cei de la Krond au zis ca se poate inseamna ca se poate, trebuie doar tu sa fi de acord si toata stima o sa fie la tine si o sa ramai cu noi in echipa pana la sfarsit.

Astea fiind spuse daca nu vrei sa ne dai sevrerul si forumul de buna voie sa mearga bine in continuare si sa te multumesti ca ai muncit pana acu si lumea se lauda cu munca facuta de tine e foarte bine si iti multumim, daca nu vrei sa fi sanatos si tot ce ai facut pana acum o sa se duca pe Apa Sambetei si ramai cu buza unflata ca o sa ti se inchida serverul si tot ce ai facut pana acum e pa !

P.S. : Hotaraste`te mai repede ca se apropie termenul de plata si sa stim ce avem de facut : Ne dai sau nu ne dai Ignore !! Bafta !

Constat ca sunt plecat cu capu`!! Deci sunt normal!!
Sus In jos
TonY
God
God

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Lun Dec 27, 2010 9:10 pm

Corect ! Nu avem cum sa-ti dam ... ca sa conduci tot tu !!! Ori Batem palme si te las Owner ! ori ne facem altul ... ! Treaba TA !

Sus In jos
HiME
Owner
Owner

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Lun Dec 27, 2010 10:08 pm

LOL...nu pot sa cred! GUN tu si monkey ati tinut serv tot anul? Smile))))))))) cine a platit ma 9 luni de zile sau poate mai mult? EU.

cine a facut backup la tot forumul cand au fost probleme cu yoshi si l-am pus SINGUR iar in picioare???? EU

cine a vrut sa mentina serverul si continue cat de cat sa fim toti fericiti? EU

cine a cautat diverse chestii de imbunatatire si a facut design pentru tricouri si contracte pentru sponsorizare (stiu ca de asta nu stiti majoritatea pentru ca nu au fost puse in practica, dar ele exista)? EU

cine a pus majoritatea hartilor noi? EU

cine a tinut in spate toate certurile si a incercat sa apere o parte din voi si sa inteleaga toate probleme voastre si sa aplaneze din conflicturi ca sa fie lumea multumita ? EU

si cate si mai cate...ca nu-mi vin toate in minte acum...cica nu am facut nimic...lol ce tupeu ai gune, nu pot sa cred ca ai zis asa ceva!

si tu tony sa avem reson...stii cum sta situatia si nu mai aduc aminte. te inteleg ca esti avid de putere dar ai si tu bun simt.

si am spus clar, forumul nu poate fi dat complet cuiva pentru ca e facut pe contul meu. nu intelegeti? asa am patit si cu yoshi daca mai tineti minte, eram owner si am incercat sa-l scot de pe forum dar nu se poate face asta pentru ca e pe numele meu si pe mailul meu facut! cine stie detalii tehnice (poate Alyen) poate sa va zica ca asa e. am spus ca nu e pentru ca nu vreau eu sau ca sunt bulangiu, pur si simplu nu se poate tehnic vorbind.

daca cei de la krond au zis ca se poate transfera tot serverul pe alt cont foarte bine, nu stiam ca se poate. il cedez atunci.

nu ma mai balacariti pe forum, ca am dreptate. daca voi tot spuneti ca nu am facut absolut nimic pentru server...nu mai vreau sa am nimic de a face cu stafful "viitorului" ignore. o sa rezolvam cu krond toate detaliile, doar sa-mi spuneti noul cont unde sa fie transferat serverul.
Sus In jos
gaZa
Owner
Owner

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Lun Dec 27, 2010 10:18 pm

Cezar nimeni nu a zis nimic !! din contra toate meritele tie iti revin ca tu esti fondatoru de baza si noi vrem sa iti preluam munca de acum inainte cu o finantare mai buna fara probleme, cu publicitate mai mare, etc !! Noi vrei sa ramai cu noi, faci o treaba buna : cum ti`a zis si tony ramai God sau chiar Owner doar ca de aici il preluam noi !! e simplu ca buna ziua : Noi Cumparam Serverul de la tine, tu il treci in contul lui Tony, Si Ramai in staff ca Owner sau God cat timp doresti, e urat sa se iroseasca o munca bine facuta de tine aiurea!

Sus In jos
HiME
Owner
Owner

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Lun Dec 27, 2010 10:19 pm

ia da tu la pagina 2 si vezi ce a scris gun si cu tony....cica gun spune ca el cu monkey au tinut serverul tot anul...oare asa e?
Sus In jos
gaZa
Owner
Owner

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Lun Dec 27, 2010 10:37 pm

e prosti Smile) Hai sa facem o treaba buna si sa dam mana !

Sus In jos
ThE Doctor
Admin
Admin

Data de inscriere : 26/01/2010

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Lun Dec 27, 2010 10:53 pm

ce lupta pentru putere aici Smile)
Sus In jos
GodLike
Owner
Owner

Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 26
Localizare : AB

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Lun Dec 27, 2010 11:02 pm

Nu are rost sa ne certam..noi vrem binele servarului..si observ ca si hime vrea asta daca ni'l cedeaza:)Multumim frumos ca esti de acord sa ni'l cedezi
Sus In jos
TonY
God
God

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Lun Dec 27, 2010 11:03 pm

Krond Solutions SRL

Daca vreti sa ramana la fel serverul cu aceleasi date, luati legatura cu ownerul actual si spunetii sa trimita un mail la asistenta@krond.org prin care-si da acordul sa trecem serverul in tutela dumneavoastra, din acel punct lucrurile sunt foarte simple.

Cu stima,
Tita Radu Alexandru

Iti multumim HiME vorbim mai multe pe MEsenger !

Sus In jos
GodLike
Owner
Owner

Data de inscriere : 27/01/2010
Localizare : AB

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Lun Dec 27, 2010 11:10 pm

Acuma sa vedem daca si cei din com sunt alaturi de noi si vor reveni..ca doar impreuna vom reusi sa extindem aceasta com si sa facem ceva frumos..va promit eu ca o sa fie fun sa jucati pe ignore..Si o sa facem o treaba serioasa
Sus In jos
Tactical-Killer
Admin
Admin

Data de inscriere : 20/05/2010
Localizare : Timisoara-orasul alb-violet

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Lun Dec 27, 2010 11:15 pm

HIME nu trebuie judecat asa aspru,a tinut si el serverul cum a putut si cu cine a putut.Singurul lucru care nu mi-a placut cum a sunat din partea ta HIME a fost ala pentru Tony:"te inteleg ca esti avid de putere".Dar cum a sunat asta din partea ta HIME:"nu accept user mai mic de owner"!?
Sus In jos
Gun-Deagle
Owner
Owner

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Lun Dec 27, 2010 11:17 pm

Bai cezare ...ce draq ne tiganim aici? Fiecare a avut contributie....si cat timp a fost yoshi am tinut serverul...doar eu cu monkey!!!! De la 0 am facut forumul si serverul...in fine ! Daca nu faceam noi forumul nu mai aveai de unde sa salvezi baza de date Smile

Nu vreau sa ma cert cu tine ca esti baait bun si nu am avut nicio intentie sa te vorbesc de rau Wink doar ca tu m-ai atacat aiurea.

Bafta!!!

Sus In jos
dEp
Server Moderator
Server Moderator

Data de inscriere : 10/02/2010
Localizare : buzau

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Lun Dec 27, 2010 11:55 pm

maxim =)))
Sus In jos
Guest
Vizitator

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Mar Dec 28, 2010 1:00 am

Nu stiu de ce atata cearta faza cu forumul e normala "daca eu am ceva inregistat pe mine , nu pot sa ti-l dau tie simplu"...Cel mai bine ar fi sa fie si tony si hime owneri (daca amandoi au bani sa sustina de unii singuri un server, atunci impreuna nu ar mai fi problema cu plata serverului) daca ma angajez ma bag si eu ca owner si vreau sa-l fac steam only si at vreau sa ma bat cu serverele mari dupa 1 ian. voi cumpara domeniu o sa-l hostez si am sa incerc sa gasesc un om care sa faca un forum si inca alte chestii....Acum nu are rost sa incepem sa ne certam Hime e de acord sa predea serverul....daca comunitatea va continua sa exista acest forum nu va mai face multi "purici"...
Sus In jos
dOOdLe
Admin
Admin

Data de inscriere : 29/01/2010

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Mar Dec 28, 2010 2:08 am

Cred ca te-as putea ajuta cu forumul ,i got some friends.

Deci pentru performanta ar trebui redirecte noi, forum nou si figuri mai putine...
Sus In jos
TonY
God
God

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Mar Dec 28, 2010 2:31 am

in seara asta Vreau sa facem Sedinta ! HiME sa fii si tu , ca poate ramai in ajutoru nostru ! sa facem treaba toti ! Server`ul l-am platit in continuare ! a ramas sa trimiti tu mail ... la krond .. sa mute server`u pe contu meu ! Ms

Sus In jos
dEp
Server Moderator
Server Moderator

Data de inscriere : 10/02/2010
Localizare : buzau

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Mar Dec 28, 2010 4:27 am

decat sa va certati atat si sa va balacariti pe forum (continuati mie imi place Smile) ) mai bine va luati un server ignore.laleagane... si aveti si forum dedicat si reclama mai mare in cadrul celei mai mari comunitati de servere din romania, mai ales daca il vrei steamonly
Sus In jos
TonY
God
God

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Mar Dec 28, 2010 4:41 am

s-a luat dEp deja .. daca ziceai de ieri .. poate ne gandeam ... asta e !

Sus In jos
Gun-Deagle
Owner
Owner

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Mar Dec 28, 2010 6:21 am

De ce cacat sa cumperi domeniu cand am cumparat eu???? tre doar host!!! atat!!!

Sus In jos
Guest
Vizitator

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   Mar Dec 28, 2010 7:13 am

http://xservers.ro/webhosting-linux-romania.php host

Probabil cel mai bun host din Romania
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Preluarea serverului   

Sus In jos

Preluarea serverului
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bine ai venit in Comunitatea Ignore :: Ignore Community Forum :: Anunturi Importante-
Mergi direct la: